درمان زخم، افزایش رشد مو و تسکین حالت تهوع، برخی از مزایای آلوورا برای سلامتی
درمان زخم، افزایش رشد مو و تسکین حالت تهوع، برخی از مزایای آلوورا برای سلامتی

درمان زخم، افزایش رشد مو و تسکین حالت تهوع، برخی از مزایای آلوورا برای سلامتی، خاصیت ضد التهابی آلوئه ورا تاثیر مثبتی بر روی درد مفاصل و عضلات دارد. اعمال موضعی ژل آلوئه ورا می‌تواند التهاب موجود در مفاصل را تسکین ببخشد. آب آلوئه ورا را نیز می‌توان برای کاهش التهاب بدن مورد استفاده قرار داد.

درمان زخم

آلوئه ورا یک درمان طبیعی برای زخم است.

اگر به صورت خارجی مورد استفاده قرار گیرد می‌تواند یک گزینه مناسب برای بهبود زخم‌های بدن باشد. در بیشتر موارد، آلوئه ورا همانند یک ماده جادویی عمل می کند.

آب آلوئه ورا می‌تواند زخم را ببندد و فرایند بهبود را تسریع کند.

در بیشتر مطالعات انجام شده، محققان به این نتیجه رسیده اند که آلوئه ورا قادر است به طور موثر سوختگی‌های درجه سوم را بهبود ببخشد و هرچه سریع تر پوست سالم را جایگزین پوست سوخته نماید.

در برخی از موارد ژل آلوئه ورا می‌تواند زخم‌های ناشی از تیراندازی را بهبود ببخشد.

درمان مشکلات قاعدگی

عصاره آلوئه ورا می‌تواند مشکلات مرتبط با قاعدگی را کمتر نماید. مصرف آب نیز برای بهبود دردهای قاعدگی بسیار موثر است.

تسکین حالت تهوع

حالت تهوع ممکن است به خاطر دلایل متعددی همچون مصرف غذاهای آلوده، داشتن ویروس یا آنفلونزا یا شیمی درمانی ایجاد شود. درمان‌های متعددی برای حالت تهوع وجود دارد با این حال امروزه بیشتر افراد ترجیح می‌دهند از گزینه های طبیعی استفاده کنند. اغلب، حالت تهوع از اختلالاتی که در شکم یا دستگاه گوارش وجود دارد نشئت می‌گیرد.

افزایش رشد مو

آلوئه ورا یکی از گزینه های تایید شده برای رشد طبیعی موهاست. محصولات مرتبط با مویی که حاوی آلوئه ورا هستند به بهبود سلامت موها و رشد آن کمک فراوانی خواهند کرد.

شما می‌توانید ژل آن را بر روی پوست سر بمالید و از آن برای درمان ریزش مو استفاده کنید.

این گیاه آنزیمی در خود دارد که برای ترویج رشد مو مناسب است.

شامپوی تهیه شده از آلوئه ورا می‌تواند جریان خون را بهبود ببخشد و استرس و فشارهای روحی را از شما دور سازد. در حقیقت خاصیت ضد التهابی آن می‌تواند در درمان بیماری‌های مختلف مفید باشد. اگر به طور منظم از شامپوی آلوئه ورا استفاده می‌کنید می‌توانید مطمئن باشید که از ریزش مو در امان خواهید بود.

کاهش درد آرتروز

آلوئه ورا یکی از موادی است که خاصیت ضد التهابی شگفت انگیزی دارد. همین امر موجب می‌شود این گیاه برای درمان دردهای ارتروز مناسب باشد.

آب آلوئه ورا در تسکین تورم و التهاب بسیار موثر است. همانطور که می‌دانید تورم و التهاب با شرایط آرتروز در ارتباط است. در حقیقت، اعمال موضعی آلوئه ورا بر روی ناحیه متورم یا نوشیدن آب آن می‌تواند نتایج مثبتی بر روی دردهای آرتروز داشته باشد.

برگرفته از سایت مجله سلامت