کمبود ویتامین D چه مشکلاتی را می تواند به وجود بیاورد؟ مزایای مصرف ویتامین D چیست؟

کمبود ویتامین D چه مشکلاتی را می تواند به وجود بیاورد؟ مزایای مصرف ویتامین D چیست؟، کمبود ویتامین D یکی از شایع‌ترین نمونه‌های کمبود مواد مغذیست. کمبود این ویتامین برای برخی از افراد خطر جدی‌تریست. گرچه کمبود ویتامین D به طور میانگین ۴۱.۶٪ است اما این آمار در سیاهپوستان به ۸۲.۱٪ و در اسپانیول‌ها به ۶۲.۲٪ می‌رسد. کمبود این ویتامین، افراد سالخورده را بیش از دیگران تهدید می‌کند. افراد مبتلا به بیماری‌های خاص نیز احتملا با کمبود ویتامین D روبرو هستند. یکی از مطالعات در این زمینه نشان داد که ۹۶٪ از بیمارانی که دچار حمله‌ی قلبی شدند از کمبود ویتامین D رنج می‌بردند.

ادامه مطلب: کمبود ویتامین D چه مشکلاتی را می تواند به وجود بیاورد؟ مزایای مصرف ویتامین D چیست؟

نور خورشید بهترین روش برای جذب ویتامین D است

نور خورشید بهترین روش برای جذب ویتامین D است، هنگامی که پوست در معرض نور خورشید قرار گیرد، به واسطه‌ی کلسترول امکان تولید ویتامین D در پوست به وجود می‌آید. اشعه‌های ماوراء بنفش خورشید با طول موج ۲۸۰ تا ۳۲۰ انرژی مورد نیاز برای چنین واکنش‌هایی را فراهم می‌آورد. چنانچه در مناطقی زندگی می‌کنید که پرتو خورشید در تمام طول سال فراوان است، احتمالا با خارج شدن از منزل در طی روز و چندبارحمام آفتاب در هفته می‌توانید ویتامین D مورد نیاز بدنتان را تامین نمائید.

ادامه مطلب: نور خورشید بهترین روش برای جذب ویتامین D است

طرز تهیه یک صبحانه سالم و خوشمزه از گندم کامل و بدون لبنیات

طرز تهیه یک صبحانه سالم و خوشمزه از گندم کامل و بدون لبنیات، در فصل زمستان، اغلب ما به دنبال صبحانه‌ای گرم هستیم که از بسته‌بندی‌های بیرون نیامده باشند. قطعاْ جوی دوسر خردشده و پنکیک در زمره‌ی صبحانه‌های خوب محسوب می‌شوند، با این وجود گزینه‌های متنوع دیگری که سالمند و پرفایده نیز می‌توانند صبحانه‌ای دلپذیر باشند. من از وافل‌های درجه یک با آجیل سرخ شده‌ی ترد و سس بری با شما صحبت می‌کنم. دستورالعمل این صبحانه‌ی بدون لبنیات با دانه‌های چیا و بری فرصتی عالیست تا به صبحانه‌ی محبوبتان بدل شود.

ادامه مطلب: طرز تهیه یک صبحانه سالم و خوشمزه از گندم کامل و بدون لبنیات

ویتامین D چیست و در بدن انسان چه نقشی دارد؟

ویتامین D چیست و در بدن انسان چه نقشی دارد؟، شاید اگر متوجه شوید که ویتامین D تفاوت چشمگیری با دیگر ویتامین‌ها دارد، تعجب کنید. این ویتامین در واقع هورمونی موسوم به هورمون استروئید است، و چنانچه پوست در معرض نور خورشید قرار گیرد به واسطه‌ی کلسترول در بدن تولید می‌شود. به همین دلیل، اغلب ویتامین D منسوب به ویتامین نور خورشید است. اما از آنجایی که این روزها امکان قرار گرفتن در معرض نور خورشید به حد کفایت وجود ندارد، ضرورت ایجاب می‌کند که افراد این ویتامین را از برنامه‌ی غذایی( یا مکمل‌ها) تامین نمایند. در این مقاله هر آنچه باید درباره‌ی ویتامین D بدانید گنجانده شده است.

ادامه مطلب: ویتامین D چیست و در بدن انسان چه نقشی دارد؟

آشنایی کمبود کلسیم و بیماری هایی که از کمبود کلسیم ممکن است بروز پیدا کنند

آشنایی کمبود کلسیم و بیماری هایی که از کمبود کلسیم ممکن است بروز پیدا کنند، به افرادی که کمبود کلسیم دارند معمولا توصیه میشود از مکمل‌های کلسیم استفاده کنند. باید مکمل‌ها همراه با غذا خورده‌شوند تا به بهترین شکل جذب بدن شوند وعوارض جانبی نامطلوب به حداقل برسند. هر بار مصرف مکمل‌ها نباید از ۶۰۰ میلی‌گرم تجاوز کند؛ اگر بیش از آن در یک بار مصرف شود، مقدار اضافی جذب بدن نخواهد شد. مکمل‌های کلسیم باید در زمان‌های مختلف در طول روز مصرف شود. به بسیاری از مکمل‌های کلسیم ویتامین D اضافه شده‌است که به دلیل این که در بدن باعث ساخت پروتئین می شود جذب کلسیم را ممکن می سازد.

ادامه مطلب: آشنایی کمبود کلسیم و بیماری هایی که از کمبود کلسیم ممکن است بروز پیدا کنند