آشنایی با برخی از خواص و مضرات کینوا

 آشنایی با برخی از خواص و مضرات کینوا، در این مقاله قصد داریم شما را با تعدادی از خواص و فواید گیاه کینوا آشنا کنیم. همچنین در ادامه به بررسی مضرات این ماده غذایی نیز پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: آشنایی با برخی از خواص و مضرات کینوا

کینوا چیست و چه مواد مغذی در آن وجود دارد؟

کینوا چیست و چه مواد مغذی در آن وجود دارد؟، کینوا که معمولا به عنوان یک ماده‌غذایی فوق العاده از آن یاد می‌شود به خاطر وجود مزایای بسیار در میان افراد محبوب شده است. کینوا سرشار از پروتئین، فیبر و ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف است. این ماده همچنین عاری از گلوتن است و برای افرادی که از رژیم غذایی فاقد گلوتن استفاده می‌کنند بیشتر توصیه می‌شود. کینوا اغلب به عنوان جایگزین برنج استفاده می‌شود و به عنوان یک دانه محسوب می‌گردد.

ادامه مطلب: کینوا چیست و چه مواد مغذی در آن وجود دارد؟

نقش دارچین، سبوس جوی دوسر، گندم سیاه، ماست ارگانیک، انار، زردچوبه و زنجبیل در تنظیم هورمون های بدن

نقش دارچین، سبوس جوی دوسر، گندم سیاه، ماست ارگانیک، انار، زردچوبه و زنجبیل در تنظیم هورمون های بدن، با ما همراه باشید تا به بررسی نقش چند ماده غذایی بر روی هورمون ها و نحوه تنظیم آن بپردازیم. 

ادامه مطلب: نقش دارچین، سبوس جوی دوسر، گندم سیاه، ماست ارگانیک، انار، زردچوبه و زنجبیل در تنظیم هورمون های بدن

نقش آجیل، سویای ارگانیک، آب، پروتئین مایع پنیر و توت ها بر تنظیم هورمون های بدن

نقش آجیل، سویای ارگانیک، آب، پروتئین مایع پنیر و توت ها بر تنظیم هورمون های بدن، هورمون‌ها، سیستم کنترل کننده‌ی بدن هستند. اما در عصری که هورمون‌های شیمیایی مزاحم در غذاهای فراوری شده، شامپوها و حتی شکلات‌های معطر و خوشبو کننده‌های هوا نیز مخفی شده‌اند، بر هم ریختن تعادل هورمون‌ها امری دور از ذهن نیست. متاسفانه هورمون‌ها بر تمام سطوح سلامت تاثیر گذارند، از کاهش وزن تا بارداری و حتی احساس خوشبختی. عدم تعادل هورمون‌ها خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان‌ها را افزایش داده و موجب برخی بیماری‌های مزمن می‌گردد.

ادامه مطلب: نقش آجیل، سویای ارگانیک، آب، پروتئین مایع پنیر و توت ها بر تنظیم هورمون های بدن

روغن زیتون، سیب های ارگانیک و دانه چیا چگونه باعث تنظیم هورمون های بدن می شوند؟

روغن زیتون، سیب های ارگانیک و دانه چیا چگونه باعث تنظیم هورمون های بدن می شوند؟، در این مقاله قصد داریم به مکانیسم و نحوه عملکرد تنظیم کنندگی هورمون سه ماده غذایی "زیتون، سیب و دانه چیا" بپردازیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

ادامه مطلب: روغن زیتون، سیب های ارگانیک و دانه چیا چگونه باعث تنظیم هورمون های بدن می شوند؟