تست شنوایی سنجی آنلاین global.widex

 این وبسایت توسط متخصصان در حوزه شنوایی‌سنجی راه‌اندازی شده است تا کمی به شما در فهم مشکلات شنواییتان کمک کند و حداقل بگوید که بهتر است به یک متخصص در این زمینه مراجعه کنید یا خیر. نکته مهم در مورد هر تست آنلاینی نیز همین است، این تست‌ها نمی‌توانند به طور کامل مشکلات شنوایی شما را تشخیص دهند و برای درمان کامل حتما باید به یک متخصص به صورت حضوری مراجعه فرمایید و در آنجا تست‌های مخصوص از شما گرفته شود و درمان مورد نیازتان را دریافت کنید. با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با سایت Global.widex آشنا کنیم.

خوب برویم به سراغ تست! Global.widex یک سرویس آنلاین است که فقط 5 دقیقه وقت شما را می‌گیرد که یک تست شنوایی‌سنجی را از شما بگیرد. در این وبسایت بخش‌های مختلف شنیدن با سناریوهای مختلف مورد آزمایش قرار می‌گیرد و جواب در اختیار شماست. بسیار بسیار مهم است که تست را در محیطی خلوت و بدون کوچکترین سروصدایی انجام بدهید و اگر امکانش را دارید از یک هدفون بسیار قوی و با کیفیت استفاده کنید.

در صفحه اول این وبسایت یک سری توضیحات، اغلب همان چیزهایی که من خدمتتان عرض کردم، و دکمه استارت را مشاهده می‌فرمایید. بعد از زدن روی دکمه استارت آموزش تست برای شما به نمایش در خواهد آمد. این تست بسیار ساده است و در بخش آموزش گفته است که جواب بله یا خیر را یا با استفاده از موس و تاچ‌پد و یا با استفاده کلید‌های جهت روی کیبرد بدهید. 

با زدن روی دکمه Next، سوالات برای شما به نمایش در خواهد آمد. در مرحله اول این تست 5 سوال ساده در مورد خودتان و تجربه‌هایتان در حوزه شنوایی می‌پرسد. برای مثال اینکه وقتی تلویزیون می‌بینید صدایش را به راحتی می‌شنوید یا خیر. بعد از پاسخ به این 5 سوال از شما تنظیمات مربوط به صدا انجام می‌شود. نوع خروجی صدا را انتخاب کرده و میزان صدا را تنظیم می‌کنید. در یک تست شنوایی‌سنجی آنلاین این‌گونه تنظیمات باید با دقت توسط خودتان انجام شود؛ زیرا هیچ متخصصی در مورد آن تصمیم نمی‌گیرد.

در مرحله سوم به شما آموزش می‌دهد که اعدادی در اسپیکر یا هدفون شما خوانده می‌شوند و شما باید این اعداد را توسط کیبرد خودتان یا کیبرد مجازی سایت تایپ کنید. چند سری سه تایی از اعداد توسط گوینده خوانده می‌شود و بعد از تقریبا 30 ثانیه تست تمام می‌شود! مرحله بعدی این تست نیز بلافاصله پس از آموزش آغاز خواهد شد تا توانایی شما در شنیدن صداهای فرکانس بالا را بسنجد. در آخر نیز نتایج برای شما به نمایش در می‌آیند.