مدرسه فوتبال کودکان

مدرسه فوتبال کودکان ، یکی از جذاب ترین ورزش های موجود برای کودکان می باشد، به طوری که در هر مکانی توپ و فضایی برای این بازی پیدا کنند بلافاصله مشغول بازی می شوند.

آموزش آکادمیک این ورزش مطمئنا آثار و نتایج بهتر و بیشتری بر روی کودک خواهند داشت. مدرسه فوتبال مخصوص کودکان، در تهران و دیگر شهر های بزرگ و کوچک به دلایل بسیاری از جمله علاقمندی کودکان و نوجوانان به این رشته ورزشی محبوب شکل گرفته است. مدرسه فوتبال برای کودکان، نوجوانان و نونهالان یک عامل بسیار مهم در مسیر پیشرفت فوتبال هر شخص است. مزایای بسیاری برای بازی فوتبال وجود دارد که در این مقاله قصد داریم شما را مزایای بازی فوتبال آشنا کنیم.


برخی مزایای بازی فوتبال کودکان


• فوتبال بازی کردن یک ورزش عالی است که سلامت قلبی عروقی را بهبود می بخشد. هماهنگی را بالا برده و قدرت انعطاف پذیری را افزایش و باعث سالم ماندن کودک می شود.
• مشارکت در کار گروهی: بازیکنان فوتبال باید به عنوان یک تیم باهم کارکنند تا بتوانند موفق باشند.
• مهارت های حرکتی درشت را بهبود می بخشد: این امر به خصوص برای بچه هایی که در این ناحیه ضعیف هستند بسیار مهم است. فوتبال باعث تقویت عضلانی اصلی می شود که اجازه می دهد تا بچه ها بیشتر فعالیت فیزیکی داشته باشند و بنابراین سالم تر باشند.
• تقویت اعتماد به خود و عزت نفس: انجام ورزش هایی مانند فوتبال، کمک می کند تا بچه ها اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. آن ها راحت تر مباحث جدید را یاد می گیرند و در مقابل جمعیت انجام می دهند. البته گل زدن هم کمک می کند.
• تمرکز را افزایش می دهد: بازی فوتبال تمرکز و توجه زیادی را برای رسیدن به موفقیت احتیاج دارد. بازیکنان باید همیشه در طول بازی آگاه و هشیار باشند تا بازی ها و فرصت های مهم را از دست ندهند.
• ارتقای رشد شناختی: بازی فوتبال به کودکان کمک می کند آگاهی دیداری-فضایی و همچنین مهارت های حل مسئله را افزایش دهند. سرعت بالا در فوتبال باعث می شود بچه ها به سرعت فکر کنند، پاسخ دهند و این موضوع باعث انعطاف پذیری شناختی می شود.


اهمیت فوتبال و تاثیرات آن بر بدن


ورزش فوتبال برای سلامت بدن بسیار موثر بوده و موجب پیشگیری از بیماری های مختلف و تقویت سیستم ایمنی بدن و کارکرد قلب و عروق می شود. فوتبال، یکی از رایج ترین ورزش ها در سطح جهان می باشد و حدود سیصد میلیون نفر در دنیا فوتبالیست باشگاهی هستند. در واقع انگیزه برای فوتبال بالا است و جوامع مختلف هم نظر منفی نسبت به آن ندارد. فوتبال بازی کردن به طور مداوم، باعث رشد بهتر کودکان می شود. فوتبال ورزشی است که بدن را فعال نگه داشته و انگیزه بخش است و آثار اجتماعی مثبتی دارد. مشخصه اصلی فوتبال، حرکات تاکتیکی و متنوع آن از جمله دویدن سنگین، چرخش، تکل، دریبل، پاس و شوت می باشد که می توان برای فراگیری حرفه ای به آکادمی فوتبال مراجعه کرده و زیر نظر مربیان مجرب فوتبال آموزش دید. بسیاری از کودکان و نونهلان از مدرسه فوتبال مخصوص کودکان لذت می برند.