چاپ
دسته: blog
بازدید: 1234
مدرسه فوتبال خوب

در حال حاضر، فوتبال یکی از پرطرفدارترین و پردرآمد ترین شغل ها در سطح جهان است.

این رشته ورزشی که یکی از محبوب ترین ورزش های دنیا به شمار می رود، در رده های سنی مختلف علاقمندان بسیاری را به خود جذب کرده است. امروزه فوتبال پایه، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است ؛ به طوری که مراکز ورزشی و مدرسه فوتبال های مختلفی در سطح شهر شکل گرفته که هدف کشف استعدادهای برتر در رشته فوتبال را دنبال می کنند. با فرا رسیدن فصل تابستان، خانواده ها توجه زیادی به حضورفرزندانشان در مدارس وآکادمی های فوتبال نشان می دهند. ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین مدرسه های فوتبال آشنا کنیم.

 

بهترین مدرسه فوتبال


تعاریف و ویژگی های بسیاری برای آکادمی فوتبال ارائه شده است. آموزش اصولی فوتبال از نکات مهمی است که مربیان مدارس فوتبال باید به آن توجه نمایند. یک مدرسه فوتبال خوب، باید دارای کادر پزشکی مجرب و دلسوز باشد تا در صورت بروز مشکل به کمک بازیکنان بشتابند. مدرسه فوتبال خوب، مدرسه ای است که بچه ها در آن لذت برده و جهت رفتن به باشگاه لحظه شماری کنند. لذت بردن از فوتبال، یکی از مهمترین ویژگی ها برای مدرسه فوتبال است که غالب بازیکنان آن را بچه های کم سن و سال تشکیل می دهد. اما برای بازیکنان بزرگ تر قضیه کمی متفاوت تر است؛ زیرا آکادمی فوتبال باید برنامه مناسبی برای بازی فوتبال بازیکنان در لیگ های حرفه ای و مطرح داشته باشد.

 

تمرینات مدرسه فوتبال


کودک در این دوره، بازی فوتبال سازماندهی شده را آغازمی کند. به همین جهت برنامه باید برای کودک لذت بخش باشد تا بتواند بدون فشار، مفاهیم را یاد بگیرد. تمام تمرین ها باید با توپ صورت گیرد و بازی های متنوعی طراحی شود تا به هدف لذت بخش بودن برنامه دست یافته شود. مهارت هایی که در مدرسه فوتبال به کودکان 8 و 9 سال آموخته می شود، شامل سه مرحله است. در متن زیر به شرح مراحل ممهارت های مدرسه فوتبال می پردازیم :
مهارت های فردی : در این دوره آموزش نکات فنی ( تکنیکی ) فوتبال آغاز می شود و در تمرینات چگونگی ضربه زدن به توپ، حرکت پا به توپ و شلیک به سمت دروازه بیشتر از حرکات دیگر مورد توجه قرار می گیرد. مربی در این دوره بیشتر از سایر دوره ها می بایست در آموزش به بازیکنان شکیبا باشد. در این دوره تمرین ها باید بسیار فعال و با نشاط طراحی شود تا بازیکنان همواره در حال تحرک باشند.
مهارت های بازی گروهی ( تاکتیک ) : در این برهه ی زمانی آموزش مفاهیم تاکتیکی ضرورتی ندارد و برای کودک در این مرحله سنی بازی کردن مهم تر از نتیجه است. بازیکنان با پست و وظیفه معینی در مسابقه ها به رقابت می پردازند. تغییر پست و وظیفه بازیکنان در مسابقه های گوناگون یکی از نکات مهم بازی گروهی است.
آمادگی جسمانی : در این دوره نیازی به برنامه مسابقه دو برای کودکان نیست؛ زیرا آن ها در تمرینات فنی و گروهی به اندازه کافی فعالیت جسمانی دارند. تمرینات هماهنگی اعضا و تعادل بدن نیز در این دوره انجام می شود.