چاپ
دسته: blog
بازدید: 6353
انواع کم شنوایی

کم شنوایی دو گوش زمانی رخ میدهد که شما در هر دو گوش خود در معرض کم شنوایی باشید. کم شنوایی میتواند متقارن یعنی از دست دادن شنوایی هر دو گوش و، نامتقارن یعنی یک گوش بهتر از دیگری بشنود باشد.

انواع کم شنوایی ، هر انسان حدود 15 هزار سلول مو در هر گوش به دنیا می آید و اگر یکی از این سلول ها آسیب ببینند، امکان رشد دوباره آنها وجود ندارد. محققان یک ترکیب دارویی ابداع کرده اند که سلول های حمایت کننده را در گوش هدایت کند تا به سلول های مو تبدیل شود، این تزریق یک روش جدید برای درمان کم شنوایی است.

انواع کم شنوایی

 کم شنوایی شامل کم شنوایی انتقالی، کم شنوایی حسی-عصبی، کم شنوایی آمیخته، کم شنوایی عصبی است.
کم شنوایی انتقالی: هر گونه مشکلی در گوش میانی یا بیرونی که از هدایت صحیح صدا جلوگیری می کند را کم شنوایی انتقالی می گویند که، در برخی از موارد می تواند موقتی باشد و می توان از ابزارهای شنوایی مثل ایمپلنت گوش میانی یا ایمپلنت استخوان کمک گرفت.
کم شنوایی حسی-عصبی: صدمه به سلول های حسی در حلزون گوش به صورت دائمی است و می تواند کم شنوایی به صورت ملایم، متوسط و شدید باشد و با ابزار ایمپلنت های گوش میانی می توان آن را درمان کرد.
کم شنوایی آمیخته: از کم شنوایی حسی-عصبی و انتقالی تشکیل شده است که از مشکلات بخش درونی یا میانی گوش ناشی می شود و با دارو و جراحی می توان آن را درمان کرد.
کم شنوایی عصبی: هر گونه آسیب به اعصاب شنوایی موجب کم شنوایی عصبی می شود و ایمپلنت ساقه مغز شنوایی می تواند راه درمان این کم شنوایی باشد.

برخی از داروهای گیاهی برای رفع کم شنوایی


بهترین درمان های گیاهی شامل روغن چای درخت، پیاز، زنجبیل، نمک خوراکی، مرزنگوش، روغن خردل، سرکه سیب، سیر و... است.
روغن درخت چای اثرات بسیار خوبی دارد و برای نتیجه ی بهتر سه قطره از روغن درخت چای و دو قاشق غذا خوری روغن زیتون و، یک قاشق چایخوری سرکه را با هم مخلوط کنید و حرارت دهید، سپس این ترکیب را در گوش های خود بریزید و این روش را 4 بار در روز و به مدت بیش از دو روز دنبال کنید.

 

نتیجه گیری


بسیار از علت های کاهش شنوایی قابل درمان است و کافی است که شما با مراجعه به پزشک درمان کم شنوایی را شروع کنید.